Změkčovač vody IPS plus - G 3/4"

Omezený počet kusů
Klikni pro zobrazení většího obrázku
Omezený počet kusů
Sleva
- 17%
Záruka
24 měsíců
Externí sklad
Katalogové číslo: IPSPLG34
EAN: 8588006413212
Výrobce: MM AQUA SWISS AG
Litujeme, ale toto zboží nelze nyní bohužel objednat.
Cena vč. DPH:
4 887 Kč/ks
Obrázek k výrobku 18530 - Fyzikální úpravna vody IPS plus - G 3/4"
IPS zabraňuje tvorbě vodního kamene a napomáhá k jeho odstranění.

IPS účinně a spolehlivě pracuje bez:  • Obsluhy (je bezúdržbový)

  • Chemikálií

  • Magnetů

  • Vnějšího zdroje energie


Návratnost investice
Už vrstva 3mm vodního kamene snižuje účinnost tepelných zařízení o 20% (6mm až o 35%). Má-li například uživatel na spirále elektrického bojleru vrstvu vodního
kamene 4-5mm, musí ohřívat vodu až o 30% déle. V případě vody dodávané vodárenskými společnostmi a tomu odpovídající tvrdostí lze předpokládat u zařízení pracujících s teplou vodou (např. bojler (ca 50◦C)), kde s rostoucí teplotou exponenciálně roste tvorba vodního kamene, s ca 1mm vodního kamene za rok.
Je-li udávaná spotřeba pro ohřev 80 litrového bojleru spotřeba 2 kWh a doba ohřevu 2,5 hodiny, vychází denní spotřeba 5 kWh za předpokladu, že spirály nejsou zanesené vodním kamenem. Za 30 dní ohřevu (1 měsíc) s 5mm vrstvou vodního kamene bude spotřeba 5x30x1,3 = 195 kWh, tedy o ca 45 kWh více.
Cena kWh násobená spotřebovaným rozdílem určí měsíční ztrátu, kterou je možno eliminovat.Přehled produktů pro domácnost


nakres


Kód Max. průtok Závit (A) Délka (L)
IPSPLG12 1 m3/hod G 1/2" 285 mm
IPSPLG34 1,2 m3/hod G 3/4" 285 mm
IPSPLG1 4 m3/hod G 1" 285 mm
IPSPLG54  5 m3/hod G 5/4" 405 mm


OBLAST POUŽITÍ
Použití změkčovače vody - Ionizačního Polarizačního Systému (dále jen IPS) je efektivní a vhodné pro bytovou jednotku, rodinný dům, zkrátka do každého provozu, který využívá tekoucí vodu.


TECHNICKÝ POPIS
IPS je složený z průtokového tělesa se vstupním a výstupním otvorem. V tělese jsou umístěny nejméně dvě elektrody. Každá je z jiného elektricky vodivého materiálu. Voda, která protéká tělesem, vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek. Elektrické napětí tohoto článku stačí na to, aby se molekuly protékající vody zpolarizovaly. Velikost tohoto napětí je v rozmezí 0,6 - 0,8 V. Napětí je závislé na elektrické vodivosti vody. Tento jev je možné využívat ve vodě s vodivostí 50 - 2000 μS/cm2. Jde o běžnou vodu, v které je obsah soli od 50 do 2000 mg/l. Při protékání vody mezi elektrodami dochází k jevu, při kterém soli vápníku, hořčíku a železa v podobě uhličitanů, síranů a chloridů, disociují na hydroxidy. Výsledkem je, že kationty ztrácejí schopnost vytvářet krystalické nánosy. Tyto uhličitany se sice vytvářejí dále, ale už jen v podobě měkkých částic - kalu. Voda je po průchodu přes IPS ionizovaná po dobu 24 – 72 hodin.

KVALITA VODY PROSTŘEDNICTVÍM IPS
Pod tvrdostí vody rozumíme součet obsahu vápníku a hořčíku ve vodě. Do vody se dostávají vyluhováním vápenců a dolomitů. Vápník, který tvoří hlavní část tvrdosti vody, nemá negativní účinky na zdraví člověka. Naopak, ze zdravotního hlediska dáváme přednost tvrdší vodě. Statisticky bylo zjištěno, že v oblastech, kde pitná voda obsahuje vyšší koncentrace vápníku a hořčíku, se u obyvatelstva vyskytuje méně kardiovaskulárních onemocnění. Vápník a hořčík jsou potřebné pro zdravý růst a ochranu kostí před odvápněním, snižují nervosvalovou dráždivost a ovlivňují srážení krve. Voda z vodovodu je tak nejjednodušším každodenním zdrojem vápníku a hořčíku pro organismus. Na druhé straně čím je voda tvrdší, tím jsou horší její důsledky na vodovodní sítě, teplovodní okruhy a zařízení pro ohřev vody. Projevuje se to usazováním vodního kamene a korozí. Tím se snižuje jejich životnost a zhoršenou výměnou tepla se zvyšuje energetická náročnost kotlů a výměníků tepla. Fyzikální úprava vody prostřednictvím IPS zařízení, která nemění chemické složení vody, zachovává její zdraví prospěšné účinky, ale zároveň znemožňuje minerálům vápníku a hořčíku v jejich stání a vytváření vodního kamene.

REGISTRACE ZAŘÍZENÍ IPS
Prodlouženou 5-ti letou záruku můžete uplatnit po bezplatné registraci zařízení IPS. Online registraci můžete provést pomocí formuláře na internetové stránce - http://www.ips.systems/register, nebo pomocí QR kódu umístěného přímo na zařízení IPS.Standardní zapojení na přívod vody (např. byt)
Zapojení v obvodě s ohřevem vody bez oběhu (např. rodinný dům)
Zapojení v obvodě s ohřevem vody s oběhem (např. bytový dům)
Vysvětlivky:


1 Měřič spotřeby   2 Uzavírací ventil   3 Filtr na mech.nečistoty   4 IPS zařízení   5 Odkalovač   6 Oběhové čerpadlo


Schéma úpravy vody - ukázka ochrany topných okruhů a zařízení před vodním kamenem prostřednictvím IPS např. v bytových domech.
Soubory ke stažení:
Produktový list
(1.18 MB)
Jiné
(990.19 kB)

Dotaz na prodavače k výrobku Změkčovač vody IPS plus - G 3/4"

+420 604 849 490
Image with code for validation

Kontakt

Stavebně obchodní centrum s.r.o.

V.Hálka 39

543 01 Vrchlabí


IČO: 25924095
DIČ: CZ25924095

tel.: +420 499 422 216
mobil: +420 604 849 490
email: prodejna@stavebni-obchodni.cz
web: www.vybavime-koupelny.cz

 

koupelnové doplnky levne

 

sprchový kout sleva

 

DÁREK K OBJEDNÁVKÁM

ZDARMA

K OBJEDNÁVCE NAD 2000,-

a navíc

K OBJEDNÁVCE NAD 3000,-

SLEVA

2%

 

 

Novinky > Novinky

Akční sety koupelnových doplňků

16.12.2016
Připravili jsme pro Vás akční sety koupelnových doplňků pro Vaši koupelnu. Využijte výhodné ceny těchto setů.
Více...
Archiv

Nejnakupovanější

Vyhledávání

Počet položek

7304
položek
6381
skladem

Datum poslední aktualizace

Akční nabídka

Valid XHTML 1.1

Koupelny > Články

Vířivé vany pro relaxaci a zdraví

18.12.2016
V nabídce našeho eshopu nechybí ani možnost nákupu vířivé vany. Nejprve je nutné vybrat vanu, která Vám vyhovuje jak rozměrem, tak i tvarem a k ní pak lze dokoupit vhodný masážní systém, který z Vaší vany udělá opravdový ráj na zemi...
Více...

Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop řešení AiShop

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím

Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru